13 відгуків
+380 (50) 025-88-50
+380 (50) 303-40-04
Качество, надежность, долговечность для Вас и вашей семьи!

Керамічна черепиця важка для покрівлі мого будинку, чи це так!?

Керамічна черепиця важка для покрівлі мого будинку, чи це так!?
Керамічний покрівельний матеріал
Як відомо, керамічна покрівля, або натуральна глиняна черепиця, ставитися до довговічним і якісних покрівельних матеріалів. Вона користується великою популярністю в нашій країні і за її межами, адже з часом не вицвітає, має красиву текстуру і є найбільш екологічно чистим покрівельним матеріалом. Однак існують думки про так званих мінуси керамічної черепиці.
Так, керамічна черепиця ще на теренах колишнього Радянського Союзу заробила неоднозначну репутацію «важкого покрівельного матеріалу» і досі розплачується за такий упереджений підхід до вибірв покрівлі. Адже якщо подумати, стає ясно, що достоїнств у неї значно більше, а уявні недоліки є безперечною перевагою перед іншими будматеріалами для покрівлі будинків та інших споруд. Неспроста ж багато виробників сучасних покрівельних матеріалів не тільки називають свій продукт черепицею, а дуже старанно імітують зовнішній вигляд керамічної черепичного покриття. Так давайте ж з'ясуємо, чи такий страшний її недолік – велика вага?
Кого «лякає» керамічна покрівля?
Найчастіше великою вагою черепиці лякають і вводять в оману своїх клієнтів некваліфіковані інженери і архітектори, а також виконроби будівельних бригад. Не секрет, що монтаж повинен проводитися вручну, а це важка фізична праця. Але така робота оплачується додатково або включатися у загальний кошторис покрівельних робіт. Все ж працювати з «незручним і важким» покрівельним матеріалом, особливого завзяття будівельники не проявляють, так як їм простіше укласти один лист металочерепиці за допомогою саморізів. Так що в даному аспекті вага страшний тільки сезонним і непрофесійним будівельним бригадам, які не мають відповідного інструменту та досвіду укладання глиняної черепиці.
Тяжкість керамічної черепиці
Велика маса керамічної черепиці – суттєвий плюс, як для дахи будинку, так і для його жителів. Оскільки в різний час року температура повітря змінюється, дуже важливо, щоб покрівельне покриття могло переносити морози, спеку, температурні коливання і при цьому зберігати свої фізичні і естетичні властивості. Навіть якщо негода зашкодить частина даху, господарям не потрібно буде міняти всі покрівельне покриття, як у випадку з іншими матеріалами, досить буде замінити зламалися елементи.
Завдяки своїй вазі керамічна черепиця згладить шум дощу, граду і нав'язливе спів птахів, які облюбували собі місце на даху. Тобто вона володіє відмінними шумоізоляційними властивостями, що створює додатковий затишок і спокій. Незаперечна перевага важкої черепичної покрівлі – її висока теплова інерція. Повільно нагріваючись під променями сонця, натуральна глиняна черепиця також повільно остигає, завдяки чому під покрівельної конструкції створюється повітряний потік, за допомогою якого провітрюється і просушується конструкція даху. Як ми бачимо, маса керамічної черепиці і тут виграє призові місця серед інших покрівельних матеріалів, що імітують натуральну черепицю.
Наскільки потрібно посилювати кроквяну систему?
Незважаючи на очевидні переваги, придбана глиняною черепицею репутація важкого матеріалу все ще грає проти неї. Це наштовхує на хибну думку, що для керамічної черепиці потрібно буде істотно посилювати конструкцію фундаменту і кроквяної системи. І ми часто чуємо: «Керамічна черепиця!? Та що Ви, скільки тонн буде лежати на даху? Фундамент не витримає таку величезну навантаження!».Чи Так це, і чи бачили Ви коли-небудь пошкоджений фундамент або звалилися стіни під вагою керамічної покрівлі? Давайте спробуємо розібратися з цією помилкою.
Сьогодні, щоб побудувати новий будинок або реанімувати старий, потрібно погодити робочий проект з архітектурним бюро. Але що це таке «робочий проект споруди»? Правильний архітектурний проект – це не просто красива картинка бажаного будинку в 3D форматі. А також у такому проекті враховуються всі навантаження, які виникають спорудою в процесі майбутньої експлуатації, і пропонуються відповідні конструктивні елементи, які повинні витримати ці навантаження. Відповідно, керамічна черепиця, як і будь-які інші покрівельні матеріали закладаються в розрахунки архітектурного проекту, а її маса враховується в конструкціях будівлі. Саме у зв'язку з цим стіни, фундамент, кроквяна система і інші елементи правильно спроектованого споруди просто не можуть не витримати» глиняну черепицю.
Розрахунок навантажень на майбутній будинок
Для створення повної картини давайте порівняємо навантаження на каркас даху при застосуванні натуральної черепиці та інших покрівельних матеріалів. Сама по собі черепиця, є важким будівельним матеріалом, але набагато навантаження від неї більше, ніж від так званих «легких матеріалів»? І чи потрібні додаткові фінансові витрати на посилення несучої покрівельної системи даху? Отже, маса покрівельного покриття – це не єдина і не сама велика навантаження, яка припадає на конструкції будинку. В нашому розрахунку прийнята дах з градусом нахилу 25° з кроком крокв – 800 мм. Несучий каркас даху (крокви) повинен витримувати навантаження, зазначені в наведеному нижче малюнку.
У навантаження, яку відчуває фундамент будинку, входять :
Навантаження від даху. (Питома вага конструкції даху у залежності від її нахилу і матеріалу покрівлі становить 45-80 кг на м2 її горизонтальної проекції. У нашому прикладі припадає 70 кг. (у тому числі 55 кг. - керамічна черепиця).
На 1 погонний метр стрічкового фундаменту доводиться : 70*3,59 (половина прольоту даху з урахуванням звису карниза) = 251 кг. , в тому числі 55кг.* 3,59 = 197 кг. – власний вагу натуральної черепиці.
* Навантаження від снігу, що лежить на даху, дорівнює
180 кг/м2 (Київський регіон) * 3,59 = 646 кг. * Навантаження від горищного перекриття
320 кг/м2 (залізобетон) * 2,7 = 864 кг. 200 кг/м2 (дерев'яне) * 2,7 =540кг. * Навантаження корисна на горищі
70 кг/м2 *2,7 = 189 кг. * Навантаження від стіни
950 кг/м2 (цегляна кладка) * 3,3 (висота поверху) = 3135 кг. 110 кг/м2 (дерев'яний зруб) *3,3 = 363 кг * Навантаження від перекриття другого поверху
320 кг/м2 (залізобетон) * = 864 кг. 200 кг/м2 (дерев'яне) * 2,7 =540 кг * Навантаження корисна (меблі, обладнання та інше)
150 кг/м2 * 2,7 = 405 кг.
Загальна навантаження. Р – загальна від одноповерхового будинку під натуральною черепицею на 1 погонний метр стрічкового фундаменту дорівнює : Р(даху) + Р(снігу) + Р(чер.пер.) + Р(стіни) + Р(перекр.) + Р(полезн.).
Цегляний будинок з з/б перекриттям: Р(загальна) = 251 + 646 + 864 + 189 + 3135 + 864 + 405 = 6354 кг/м. Для черепиці в цій навантаженні (55 * 3,59 = 197 кг) – лише 3,1 % Дерев'яний будинок в цій навантаженні становить 197 кг. або 6,7 %
Дерев'яний будинок з дерев'яними перекриттями : Р(загальна) = 251 + 646 + 540 + 189 + 363 + 540 + 405 = 2934 кг/м. Для черепиці в цій навантаженні (55 * 3,59 = 197 кг) – лише 6,7 %
Конструкція фундаменту і підставу (грунт) розраховуються з коефіцієнтом надійності 1,1 – 1,2 , тобто 10 – 20 %, що цілком перекриває обважнення покрівлі при заміні легкої на більш важку. З кожним новим поверхом вплив тяжкості покрівлі на параметри фундаменту зменшується.
После подсчета необходимых нагрузок в процентном отношении, полученная разница между массой самого тяжелого и самого легкого кровельного керамического материала совсем незначительна – 219 кг и 189 кг (это составляет примерно 12,8 % разницы). А, например,  для таких материалов, как шиферные листы (весом около 13 кг/м2) или битумная черепица (вес около 21 кг/м2) – эта разница составит примерно 9,5% и 4,5% соответственно.
Як ми бачимо, навантаження від керамічної черепиці виявилася незначною. Щоб при зведенні будинку врахувати всі необхідні навантаження при використанні натуральної черепиці, достатньо лише зменшити крок крокв і якщо це необхідно, збільшити переріз кроквяних ніг, що несуттєво вплине на фінансовий аспект.
Давайте зробимо висновок
Так нужно ли бояться тяжести керамической черепицы, следуя сложившимся заведомо ложным стереотипам, выбирая более легкие и низкокачественные кровли, предназначенные для временных сооружений? Наглядные расчеты, проделанные нами, и вполне простые рассуждения приводят нас к выводу о том, что масса керамической черепицы – это несомненное преимущество, которое не смогут оспорить более легкие кровельные материалы, имитирующие натуральные. К тому же, глиняная черепица является надежным, высококачественным и экологически чистым кровельным материалом, який безперечно прослужить Вам і Вашій родині довгі роки.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner